Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Remeselné limonády Mana Roots

manaroots

Remeselné limonády sú limonády vyrábané v obmedzenom množstve, s osobitným prístupom pre docielenie čo najlepšej chuti. Sladené nápoje majú vo všeobecnosti veľké množstvo kalórií a často sú pre ľudí veľkým lákadlom. To isté platí aj o limonádach, ktoré napríklad počas teplých letných dní spolu s ľadom môžu pôsobiť ako sladké osvieženie. Pokiaľ sa nechcete tejto dobroty vzdať, ale zároveň do seba nechcete dostávať veľké množstvo cukru, kalórií a chemikálii, máme pre vás riešenie.

Mana Roots

kombucha

Mana Roots je spoločnosť, ktorá sa zameriava práve na výrobu remeselných limonád, ovocných limonád a kombucha limonád. Rozdiel týchto limonád oproti ostatným sladkým nápojom je predovšetkým, že ide o produkt lokálneho charakteru, ktorý je v podstate zdravý. Ide o nealkoholické nápoje vyrábané na Slovensku z prírodných ingrediencií. Základom nápojov Mana Roots sú predovšetkým bylinky, sypané čaje, trstinový cukor a iné koreniny.

Vďaka obsahu byliniek a kvalitných sypaných čajov majú nápoje nielen výnimočnú chuť, ale môžu mať aj množstvo pozitívnych účinkov na váš organizmus. V sortimente internetového obchodu Mana Roots nájdete:

 • kombucha limonády,
 • remeselné limonády
 • a ovocné limonády.

Ekológia

Okrem výroby kvalitných produktov sa spoločnosť Mana Roots zameriava aj na ekológiu a udržateľnosť. Produkty sa plnia do sklenených fliaš, ktoré sú 100% recyklovateľné. Taktiež sa táto spoločnosť zapája do množstva ekologických projektov, vďaka ktorým dostáva do povedomia zákazníkov a širokej verejnosti dôležitosť ochrany prírody, či eliminácie plastových fliaš. Nakupujte produkty na bežnej báze s uvážením a môžete tak pomôcť nielen sebe ale aj životnému prostrediu.

Limonády kúpite na webe manaroots.com alebo v Yeme a Kauflande.

Remeselné limonády

Remeselné limonády dostupné v šiestich príchutiach:

 • bylinková limonáda,
 • ibišteková limonáda,
 • mystery cola,
 • prírodný tonik,
 • limonáda s bielym čajom a zázvorom
 • a matéčko limetka.

Každá príchuť sa vyznačuje sviežosťou, a preto sa nebojte po nich siahnuť kedykoľvek Vás chytí smäd. Veľkosť fľaše a praktické otváranie (bez použitia otváraču na fľaše) je ideálna na piknik, grilovačku či výlet. Pokiaľ Vám 0,33 l bude málo, limonády sú dostupné aj v objeme 0,75 l.

Mana roots nám okrem zaujímavých príchutí , ponúka aj možnosti k akým jedlám si jednotlivé limonády napárovať, prípadne jednoduché tipy na prípravu ďalších nápojov v spojení s ich limonádami.

My sme si z prírodného tonicu urobili chutné Espresso tonic. Čo poviete?


Ovocné limonády

Ovocné limonády Mana Roots sú vyrobené z prémiových ovocných štiav, bez farbív, aróm alebo konzervačných látok, takže sú vhodné aj pre deti.

Ovocné limonády sú dostupné v štyroch príchutiach: jablko, pomaranč, grep a citrón.

Ideálne letné osvieženie, ktoré poteší rovnako aj malých aj veľkých.


Kombucha


Kombucha alebo aj kombuča je nápoj, ktorý je známy už po celé stáročia a pôvodom pochádza z Ázie. Ľudia ju často obľubujú aj kvôli jeho energetickým účinkom na náš organizmus, vďaka čomu pôsobí ako zdravšia alternatíva nezdravých energetických nápojov.

Kombucha od Mana Roots je dostupná v piatich príchutiach: zázvor, citrónová tráva, čučoriedka, ananás, kivi a granátové jablko.

Limonády sú opäť v praktických 0,33 l fľašiach, ale pokiaľ máte chuť na niečo väčšie, zázvor a citrónová tráva sú k dispozícii aj v objeme 0,75 l.

Keďže kombucha podlieha procesu fermentácie, čiže kvaseniu, obsahuje množstvo probiotík, ktoré sú prospešné pre naše zdravie. V pomerne veľkej miere obsahuje vitamín C a jej antioxidanty viažu voľné radikály.


Nápoj z huby kombucha si viete pripraviť aj v pohodlí domova.

Recept na prípravu kombuče:

 • V hrnci prevarte toľko vody, koľko kombuče chcete pripraviť.
 • Do čaju vložte na 1 liter približne 10 gramov zeleného alebo čierneho čaju a nechajte 10 minút vylúhovať.
 • Čaje vyberte a na 1 liter vody pridajte 4 polievkové lyžice bieleho alebo hnedého cukru. Cukor nemožno nahradiť medom, keďže má antibakteriálne účinky. Neskôr môžete množstvo cukru upravovať podľa vlastnej chuti.
 • Celú tekutinu dobre premiešajte, aby sa  cukor rozpustil. Počkajte, kým voda s čajom vychladne na izbovú teplotu a prelejte ju do dostatočne veľkej nádoby (napríklad pohára od uhoriek).
 • Pridajte do vychladnutého čaju hubu,  buď kúpenú, alebo existujúci nápoj kombuče. Je veľmi dôležité hubu nedať do horúcej vody, pretože tá by ju zničila.  Množstvo pridanej tekutej kombuče by malo byť okolo 1 dcl na 1 liter. Fľašu prekryte prievzdušnou tkaninou, aby prebehlo kvasenie.
 • Po 8 až 12 dňoch je nápoj hotový. Na hladine sa vytvorí priezračná huba (akoby tuhá želatína). Hubu môžete z hladiny odobrať, opláchnuť a vložiť do trošky odliateho nápoja. Neskôr sa dá huba použiť na výrobu nového nápoja.
 • Kombuču môžete skladovať v sklenených alebo PET fľašiach. Ak ju budete skladovať v chlade, tak sa proces ďalšieho kvasenia vo fľašiach spomalí.

Nápoje od Mana Roots majú nádych inovakosti a “hipsterčiny”. Od ich etikiet cez flaštičky až po samotný nápoj. Nám chutili, skúšali ste ich už aj Vy?


Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]