Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Pomôžte vášmu telu sa lepšie brániť

bezlepkové potraviny

Bežný človek to má samozrejme jednoduchšie, no aj ten si potrebuje počas zimy doplniť chýbajúce vitamíny a doplnky vo forme podporných prostriedkov. Ide väčšinou o poťahované tablety, ktorých obal môže svojim zložením celiatikom dráždiť žalúdok. My vám predstavíme produkty, pri ktorých vám nič podobné nehrozí  a môžete si s nimi zlepšiť svoju imunitu.

Rybí olej a celiakia

Ak by ste si pri tejto diagnóze chceli užívať dokonalý účinok niektorých výživových doplnkov, zrejme by ste   si skôr uškodili.  Približne 1 % ľudí na tejto planéte trpí vrodenou intoleranciou tejto látky. Ak sa dostane do čriev, lepok v takýchto ľuďoch narúša prirodzené fungovanie tela, čo spôsobuje množstvo nepríjemných symptómov.

Pacienti s celiakiou sú preto nútení dodržiavať celoživotnú bezlepkovú diétu. Všetky vaše kroky ohľadom stravovania preto  konzultujte radšej s lekárom. Glutén je rastlinný proteín, ktorý sa nachádza v niektorých obilninách. Kvalitný a čistý rybí olej môže pomôcť vášmu telu vytvoriť viac protizápalových látok a neškodiť, teda, ak vám samozrejme neprekáža jeho chuť.

Zlepšuje imunitu a pomáha pri rôznych ďalších ochoreniach, s ktorými sa potom nemusíte pri ďalšej náročnej liečbe nijako trápiť a naplno si užívať komfort a pohodlie bezstarostného života.

Pomôcť môže aj kurkuma

Kurkuma, čiže japonský šafran je korenie zo sušeného mletého koreňa kurkumovníka dlhého, žltej farby. Vzhľadom k tomu, že neobsahuje lepok, je vhodná pre bezlepkovú diétu a teda aj celiatikov. S týmto korením sa bežne stretnete v rôznych potravinách. Dodáva pokrmom jemnú vôňu a charakteristickú žltú farbu;

Užijete si chuť grilovaného mäsa, zeleniny, a rôznych iných jedál, pri ktorých príprave si samozrejme musíte dávať pozor na ostatné výživové rady a odporúčania lekára.

Kurkuma je potrebnou zložkou korenia, najmä indického karí. Využíva sa v cukrárstve, ako farbivo do likérov, oleja, syrov, pri výrobe horčice a omáčkach.

Kurkuma a Turmerix podporuje trávenie, je vhodná pri žlčníkových, pečeňových a žalúdočných problémoch ako aj pri diabete.

Je len na vás, ktorým spôsobom sa vyberiete a budete na zlepšovaní obranyschopnosti svojho organizmu pracovať. Opäť ale pripomíname, že vždy si vo vašom prípade, ochorenia celiakie, prekonzultujte všetky kroky s odborným lekárom, ktorého pravidelne určite aj navštevujete. Zelenina a ovocie v kombinácii s pravidelným pohybom by vám ale nemali vôbec uškodiť.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]