Využite 10% zľavu na nákup v minimálnej hodnote 30€ so zľavovým kódom "bezlepkac10". (Neplatí na produkty Cornito.)

Pomôžte vášmu telu sa lepšie brániť

bezlepkové potraviny

Bežný človek to má samozrejme jednoduchšie, no aj ten si potrebuje počas zimy doplniť chýbajúce vitamíny a doplnky vo forme podporných prostriedkov. Ide väčšinou o poťahované tablety, ktorých obal môže svojim zložením celiatikom dráždiť žalúdok. My vám predstavíme produkty, pri ktorých vám nič podobné nehrozí  a môžete si s nimi zlepšiť svoju imunitu.

Rybí olej a celiakia

Ak by ste si pri tejto diagnóze chceli užívať dokonalý účinok niektorých výživových doplnkov, zrejme by ste   si skôr uškodili.  Približne 1 % ľudí na tejto planéte trpí vrodenou intoleranciou tejto látky. Ak sa dostane do čriev, lepok v takýchto ľuďoch narúša prirodzené fungovanie tela, čo spôsobuje množstvo nepríjemných symptómov.

Pacienti s celiakiou sú preto nútení dodržiavať celoživotnú bezlepkovú diétu. Všetky vaše kroky ohľadom stravovania preto  konzultujte radšej s lekárom. Glutén je rastlinný proteín, ktorý sa nachádza v niektorých obilninách. Kvalitný a čistý rybí olej môže pomôcť vášmu telu vytvoriť viac protizápalových látok a neškodiť, teda, ak vám samozrejme neprekáža jeho chuť.

Zlepšuje imunitu a pomáha pri rôznych ďalších ochoreniach, s ktorými sa potom nemusíte pri ďalšej náročnej liečbe nijako trápiť a naplno si užívať komfort a pohodlie bezstarostného života.

Pomôcť môže aj kurkuma

Kurkuma, čiže japonský šafran je korenie zo sušeného mletého koreňa kurkumovníka dlhého, žltej farby. Vzhľadom k tomu, že neobsahuje lepok, je vhodná pre bezlepkovú diétu a teda aj celiatikov. S týmto korením sa bežne stretnete v rôznych potravinách. Dodáva pokrmom jemnú vôňu a charakteristickú žltú farbu;

Užijete si chuť grilovaného mäsa, zeleniny, a rôznych iných jedál, pri ktorých príprave si samozrejme musíte dávať pozor na ostatné výživové rady a odporúčania lekára.

Kurkuma je potrebnou zložkou korenia, najmä indického karí. Využíva sa v cukrárstve, ako farbivo do likérov, oleja, syrov, pri výrobe horčice a omáčkach.

Kurkuma a Turmerix podporuje trávenie, je vhodná pri žlčníkových, pečeňových a žalúdočných problémoch ako aj pri diabete.

Je len na vás, ktorým spôsobom sa vyberiete a budete na zlepšovaní obranyschopnosti svojho organizmu pracovať. Opäť ale pripomíname, že vždy si vo vašom prípade, ochorenia celiakie, prekonzultujte všetky kroky s odborným lekárom, ktorého pravidelne určite aj navštevujete. Zelenina a ovocie v kombinácii s pravidelným pohybom by vám ale nemali vôbec uškodiť.

[]