Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Najlepšie fitness potraviny a výživové doplnky bez laktózy a lepku

Dnes sa k nám dostali zaujímavé produkty od svetoznámej, no napriek tomu slovenskej značky GymBeam. Spomínaná firma pôsobí už od roku 2014 a dnes o nich vie už skoro každý, či ste bodybuilder, turista, cyklista, alebo len občasný športovec. No a v prípade, že si vegetarián, vegán, celiatik, či osoba s inými intoleranciami, na GymBeam si pravdepodobne nájdete vhodnú alternatívu svojho obľúbeného suplementu, či maškrty.

Ginger a Ginger & Turmeric shot

Začneme hneď zhurta a to Ginger Shotom a Ginger & Turmeric shotom. Myslím, že každý kto chcel niekedy zlepšiť svoju imunitu a zdravotný stav, sa s takýmito shotmi už stretol. A ak ešte nie, zrejme je najvyšší čas tak spraviť. Hlavná zložka je samozrejme zázvor v spojení s citrónom, medom, kokosovou vodou a v prípade turmetic shotu dochutený aj kajenským korením a šťavou z kurkumy. Veľmi podobné si viete pripraviť aj doma, no nie je jednoduchšie mať už pár pripravených doma?

Bio Vegan Protein Bar

Táto vegánska proteínová tyčinka bola vyrobená výhradne z rastlinných ingrediencií v BIO kvalite. Vyskúšať ju môžete hneď v svoch príchutiach:

  • kakao a kokos
  • višňa

Každá tyčinka obsahuje až 10 g bielkovín, ktoré pochádzajú z BIO hrachového proteínu. Veľké nádeje som do týchto vegánskych tyčiniek nedával, no na prekvapenie boli veľmi chutné a tak akurát sladké. Ak teda chcete zahnať hlad zdravou formou maškrty, vyskúšajte túto proteínovú tyčinku.

Orieškové maslá

Chcete nahradiť klasickú nutellu orieškovým maslom, ktoré je bohaté na zdravé tuky? Maslá sú vyrábané z vyberaných orieškov – arašidov, mandlí, lieskovcov, kešu alebo ich kombináciou. Vyberať si môžete z jednodruhových, viacdruhových, či doplnených o proteín. No a samozrejme aj jemných verzíí, alebo takých, v ktorých vám kúsky orieškov budú ešte chrumkať!

My sme vyskúšali kešu maslo od GymBeam, ktoré bolo veľmi jemné a lahodné ako na lyžičke, tak aj na sladkom pečive. 🙂 Taktiež mandľové a lieskovo-orieškové s kokosom od VanaVita. A to posledné nám chutilo najviac. Malo najkomlexnejšiu chuť a s kúskami kokosu, ktoré v ňom boli, bolo naozaj skvelé. Pre istotu odporúčame zobrať rovno dve balenia!

Proteíny

No a na záver hádam to najdôležitejšie, čo by vo vašom jedálničku pri športovaní určite chýbať nemalo – proteíny.

Proteíny sú koncentrované zdroje bielkovín a každý človek by mal denne prijať cca 1,2g – 2g na kilogram svojej hmotnosti. Toto množstvo sa líši v závislosti od fyzickej záťaže jednotlivca. Proteíny si zarobíte veľmi jednoducho zmiešaním s vodou, či mliekom priamo po fyzickej aktivite a touto formou prijmete rýchlo potrebné bielkoviny, ktoré vám pomôžu s regeneráciou poškodených svalov a ich rastom či zosilnením. Taktiež si proteíny môžete pridať do palaciniek, raňajkovych kaší, či pudingov.

Vyberať si môžete zo širokej ponuky proteínov. Najbežnejšie proteíny sú srvátkové, s obsahom laktózy. Nakoľko práve táto zložka robí množstvu ľudí problém pri trávení, za vyskúšanie stoja aj bezlaktózové proteíny. Ich základom je väčšinou rastlinná bielkovina ako ryža, konope, sója… Nám najviac chutil sójový proteín s príchuťou čokolády, ktorý má až 87% obsah bielkovín.


Dúfame, že sme vám článkom pomohli vybrať vhodné doplnky a maškrty, ktoré vám pomôžu nie len so športovými výkonmi, ale budú vám naozaj aj chutiť.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]