Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Poznáte pivovar Ferdinand?

Poznáte pivovar Ferdinand?

Pivovar Ferdinand začal písať svoju históriu už vo veľmi dávnej minulosti. Už počas vlády Františka Ferdinanda d´Este išlo o najmodernejší pivovar v širokom okolí, ktorý vyrábal nadštandardne kvalitné pivo. Čo sa týka súčasnosti pivovar vyrába kvalitné české pivo a zakladá si najmä na klasickú technológiu výroby piva. Vďaka tomu vyrába kvalitné pivo, ale tiež aj bezlepkovú alternatívu piva, či rôzne limonády.

Pri výrobe v pivovare Ferdinand ide o veľmi dlhý a taktiež aj precízny postup, vďaka čomu je výsledným produktom výborný nápoj. Súčasťou výroby je sladovňa, kde sa vyrába slad a taktiež aj varňa, kde sa varí mladina. Už len samotné varenie mladiny má nespočetné množstvo dôležitých krokov. Po precíznom dodržaní predchádzajúcich krokov sa k mladine pridávajú kvasnice. Mladé pivo sa ďalej odkladá do sudov, kde sú podľa konkrétneho typu odležané mesiac alebo dva.

Pivovar Ferdinand- bezlepkové pivo

pivovar Ferdinand

V súčasnosti je pivo celosvetovo známy a taktiež aj veľmi obľúbený nápoj. Práve preto existuje nespočetné množstvo pivovarov, ktoré sa zameriavajú na produkciu svojho vlastného nápoja, vlastnými metódami, aby docielili čo najunikátnejšiu chuť. Týmto sa nelíši ani pivovar Ferdinand, ktorý sa snaží svoj sortiment neustále vylepšovať. Práve preto nájdete v sortimente aj výborné bezlepkové pivá, ktoré sú ideálnou alternatívou pre ľudí s neznášanlivosťou lepku.

Sortiment bezlepkových pív sa skladá z bezlepkového nealkoholického svetlého piva a bezlepkového ležiaka Premium 12%. Výskumy dokázali, že varením piva sa z neho takmer úplne odstraňuje lepok alebo sa eliminuje na minimum. Vďaka tomu je takéto pivo vhodné pre celiatikov a pritom nestratí svoju lahodnú chuť ani arómu a je takmer na nerozoznanie od normálneho piva.

Bezlepkový ležiak Premium 12% je pivo, ktoré sa vyznačuje predovšetkým harmonickou horkosťou a tiež plnou sladovou chuťou. Ide o pivo, ktoré je vernou kópiou klasickej poctivej “dvanástky”. Tento produkt sa podrobil viacerým testom a podľa výsledkov obsahuje menej než 10 mg/l. Vďaka tomu si ho celiatici môžu plnohodnotne vychutnať bez akýchkoľvek obáv.

Bezlepkové nealkoholické svetlé pivo má príjemnú vôňu sladu a chmeľu. Okrem toho má však omnoho výraznejšiu mladinovú a sladovú chuť s príjemným horkým podtónom. Pivo je chmelené za studena a jeho zrenie trvá približne 30 dní. Taktiež sa vyznačuje aj tým, že je chuťovo na nerozoznanie od klasického nealkoholického piva.

Bezlepkové pivo je na trhu ešte stále pomerne novinkou a preto je veľmi vzácne pokiaľ medzi pár bezlepkovými pivami nájdete také, ktoré Vám naozaj chutí. Takýmto spôsobom môžu aj celiatici dopriať tento vynikajúci a celosvetovo obľúbený nápoj. Veľkou výhodou je neuveriteľná podoba medzi bezlepkovými variantami a medzi klasickými pivami Ferdinand.

Jediná vec, ktorá mi vadila bolo to, že sa pivo na Slovensku nedá skoro nikde kúpiť. Tento problém však vyriešite objednaním piva cez obchodné zastúpenie v Slovenskej republike. Objednávky po celých baleniach vybvíte na info@frambor.sk. V pivovare sú veľmi ústretoví a určite sa dohodnete kde a kedy si budete môcť pivo prevziať.

Ak by som ho nepoznal z ciest do Českej republiky, kde ho majú v podstate všade, asi by som o ňom nevedel. To je naozaj škoda a pri veľmi obmedzenej ponuke bezlepkových pív na Slovensku je ešte určite priestor v obchodoch, či reštauráciach na ďalšie pivo.

Ak teda vlastníte reštauráciu alebo piváreň skúste ho zaradiť do ponuky. Pokiaľ však nie, určite si ich pár doneste z Českej republiky.

Čo o nás hovoria zákazníci?

[]