Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Zdravá výživa Trnava

Zdravá výživa Trnava

Zdravá výživa je neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. V rámci zdravej výživy nie je dôležité len množstvo konzumovaného jedla ale najmä konkrétne potraviny, ktoré tvoria váš jedálniček. Zdravá výživa znamená, že konzumujete kvalitné potraviny v správnom množstve. Potraviny musia vášmu telu dodávať všetky potrebné živiny a vitamíny pre jeho správne fungovanie. Len tak môžete zaručiť, že vaša strava je plnohodnotná a zdravá.

Pri zdravej výžive sa tiež berie ohľad aj na spôsob konzumácie. Ideálne konzumovanie potravy je v príjemnom prostredí, dostatočnom časovom rozpätí, bez rozptyľovania. Taktiež je dôležitý aj samotný spôsob života a teda nekonzumovať alkoholické nápoje, prílišné množstvo kofeínu (skôr sa mi vyhýbať alebo konzumovať v podobe čajových nápojov) a nefajčiť. Všetko toto pri zdravej výžive zohľadňujte a nevenujte sa len samotným zložkám potravy.

Zdravá výživa Trnava

zdravá strava

Zdravá výživa nie je chudnutie

Veľa ľudí sa začne zdravo stravovať práve kvôli chudnutiu. Dôležité je však si uvedomiť, že zdravá strava nemá s chudnutím nič spoločné. Pokiaľ sa naozaj chcete venovať zdravej výžive musíte jesť vyvážené, porcie vhodné pre vašu stavbu tela a hlave dodávať telu dostatok živín. To je základným princípom zdravej stravy. Je samozrejmé, že musíte obmedziť mastné potraviny, vyprážané a podobné jedlá, ale nie kvôli chudnutiu. Tieto potraviny a jedlá neprinášajú nášmu telu žiadne živiny a zároveň zaťažujú tráviaci systém.

Pokiaľ sa snažíte chudnúť je veľmi dobré začať so zdravou stravou. Avšak nezabúdajte na to, že pokiaľ sa chcete zdravo stravovať nemali by ste byť v kalorickom deficite. Vyradením nezdravých potravín prirodzene začnete chudnúť aj pri normálnych porciách. Avšak vaša váha sa ustáli na vašej ideálnej váhe. Ideálne je zdravé stravovanie kombinovať aj s dostatkom pohybu. Avšak pokiaľ svoj kalorický príjem budete držať v deficite, už sa nejedná o zdravé stravovanie.

Dôležitou súčasťou zdravej výživy sú aj rôzne výživové doplnky. Pokiaľ ste napríklad vegetariáni, či vegáni je dôležité aby ste si do tela dodávali dostatočné množstvo všetkých živín. Keďže ich však nedostávate z mäsa, či mlieka musíte si ich dodávať vo forme výživových doplnkov. Výživové doplnky však často obsahujú aj rôzne vitamíny, či živiny, ktoré sú z normálnej potravy ťažko získateľné. Môžete tak lepšie formovať obranyschopnosť a zdravie vášho organizmu.

zdravá strava

Vypracujte si jedálniček postupne

V rámci zdravého jedálnička je dôležité postupne skúšať jednotlivé potraviny a doplnky a tiež aj ich vplyv na váš organizmus. Zdravá výživa je síce veľmi dôležitá, avšak mala by byť pre každého individuálne prispôsobená. Pokiaľ máte nejaké obmedzenia v stravovaní ako celiakia, či laktózová intolerancia skombinujte ich so zdravou výživou. Pokiaľ žiadne obmedzenia nemáte, skúšajte aké potraviny vyplývajú na vaše trávenie dobre a ktoré vám spôsobujú tráviace ťažkosti.

Čo o nás hovoria zákazníci?

[]