Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Funkčné potraviny pre aktívnych ľudí

powerlogy produkty

Pojem funkčné potraviny sa vzťahuje predovšetkým na potraviny, ktoré svojim užívateľom poskytujú mnohé benefity nad rámec obyčajných nutričných hodnôt a pozitívne ovplyvňujú aspoň jednu fyziologickú funkciu organizmu. V súčasnosti sú funkčné potraviny často vyhľadávané ako súčasť zdravotného životného štýlu, pretože dodávajú organizmu veľké množstvo živín.

Pravidelnou konzumáciou funkčných potravín môžete nahradiť niektoré nezdravé jedlá a potraviny. Pri pravidelnej konzumácii preukazujú tieto potraviny množstvo zdravotných benefitov pre náš organizmus. V kombinácii so športom môžu tieto potraviny zabezpečiť trvalé udržanie mentálneho a fyzického zdravia organizmu.

Funkčné potraviny Powerlogy

Powerlogy.com je spoločnosť, ktorá sa zameriava na predaj kvalitných funkčných potravín. Základom filozofie spoločnosti je aj edukácia vo význame funkčných a nespracovaných potravín, vďaka čomu viete vo vašom stravovaní docieliť naozaj výraznú zmenu, rovnako ako podporiť vaše zdravie.

Spoločnosť sa pri výrobe jednotlivých produktov zameriava na kvalitu zloženia, od ktorého sa odvíja aj priaznivý vplyv na organizmus. Väčšina ingrediencií, ktoré sa používajú pri výrobe sú v BIO kvalite. Pri spracovaní sa dbá na životné prostredie a z toho dôvodu, je výroba optimalizovaná pre minimalizáciu negatívneho dopadu.

Power maslá/krémy

Z masiel a krémov sú v ponuke:

My sme ochutnali prvé tri spomínané. Pistáciové a mandľové boli skôr tekutejšej konzistencie. Z toho dôvodu sa nám zdali vhodné viac na cereálie, do pečenia, do smoothie, dezertov alebo na prípravu omáčky pre jarné rolky. Nugátový krém s kúskami lieskových orechov bol “to pravé orechové” na pečivo. Zaujímavé na ňom bolo to, že obsahovalo viditeľné kúsky lieskovcov.

Všetky maslá z ponuky majú v zložení prevažnú časť (50%-99%) orechov, doplnenú kokosovým alebo trstinovým cukrom, prípadne olivovým olejom. Sú bez umelých konzervantov, mlieka, gluténu, palmového oleja a sú vegánske.

orieškové maslá na makovke

Powerlogy BIO Ghee (Ghee maslo – prepustené maslo)

Ghee maslo je jeden z najlepších zdrojov tzv. “dobrého tuku”, ktorý je vhodný aj na varenie pri vyšších teplotách. Nakoľko je 3x filtrované, môžete sa spoľahnúť, že bude bez laktózy, kazeínu a vody, okrem toho neobsahuje ani umelé konzervanty. Maslo bolo chuťovo veľmi dobré a použiť ho môžete na všetko na čo ste zvyknutí.

Powerlogy Granola

Granola prípadne cereálie nepatria k mojím obľúbeným potravinám. O to viac ma prekvapila táto granola, ktorá bola naozaj brutálne chutná. Obrovské množstvo lyofilizovaných jahôd, orechov a obrovské kúsky mandlí. V miske som ju zalial mliekom, no môžete aj jogurtom, či kyslou smotanou. Naozaj neskutočné…

Opätovne ide o chutný bezlepkový, bezlaktózový produkt bez palmového oleja a umelých konzervantov.

Power Turmeric

Unikátna kombinácia korenín. Asi takto sa dá opísať Power Turmeric. Tento mix korenín z kurkumy, čierneho korenia, škorice, zázvoru a iných korenín môžete využiť pre prípravu zlatého mlieka, kurkuma latte, ale aj ako kari korenie do jednotlivých receptov.

Ako už pri výrobkoch od Powerlogy býva zvykom, produkt spĺňa náročné kritériá kvality pre šetrné spracovanie surovín. Cieľom tejto BIO zmesy korenín je hlavne optimálny vplyv na organizmus a vysoká výživová hodnota.

Ďalšie benefity sa môžete dočítať v tomto článku.

Ako si spraviť zlaté mlieko sa dozviete v tomto videu:


Okrem kvality produktov sa spoločnosť zameriava aj na lokálnu výrobu v rámci Slovenskej a Českej republiky. Powerlogy nie je len predaj potravín, ale aj vzdelávanie v oblasti svojich návykov v prospech seba aj životného prostredia.

Skúšali ste už niekedy funkčné potraviny? Poznáte ich benefity na ľudský organizmus? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]