Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Poznáte proteínové tyčinky Ryska?

proteínová tyčinka Ryska

Ryska.sk prišla na slovenský trh s novými proteínovými tyčinkami. Ide o ručne vyrábané tyčinky, bez lepku, pridanej chémie a bez cukru. Vďaka tomu predstavuje ideálnu dobrotu nielen pre športovcov, ale aj diabetikov, či celiatikov. Navyše je zloženie tejto tyčinky obohatené o proteín. V sortimente nájdete viacero príchutí tyčiniek, konkrétne: vanilkovú, arašidovú, jahodovú, čokoládovú, makovo-citrónovú a kapučíno.


Čím sú proteínové tyčinky Ryska iné

Tyčinka Ryska vznikla pod drobnohľadom výživovej poradkyne Ing. Petry Kopeckej. Pri tvorbe zdravých a chutných potravín je dôležité myslieť predovšetkým na zloženie a nutričné hodnoty. A tým sa Petra rozhodne držala.

Dve najdôležitejšie atribúty tyčiniek sú:

  1. čerstvosť,
  2. obsah a nutričné hodnoty.

Proteínové tyčinky sú pre udržanie čerstvosti vákuovo balené. Taktiež ich dátum spotreby je iba niekoľko mesiacov. Pre udržanie čerstvosti je vhodné ich skladovať v chladničke. Životnosť tyčiniek tiež predĺži ich pobyt v mrazničke. 🙂

A čo ten obsah? Tieto tyčinky neobsahujú také množstvo cukrov, sóje, či sladkých sirupov na aké sme zvyknutý z bežných tyčiniek a v porovnaní s bežnými tyčinkami sú aj chuťovo pomerne dosť odlišné. Viac o ich zložení nájdete nižšie.


Zloženie

tycinka ryska

Jedna tyčinka má 65 g. Poďme sa teda spolu pozrieť na jednotlivé príchute a ich jedinečné a chutné zloženie:

  • Vanilková tyčinka obsahuje kokos, srvátkový proteín, kokosový olej, vodu, stolové sladidlo z brezy, himalájsku soľ a kyselinu citrónovú. Čo sa týka nutričných hodnôt má až 15,6 g bielkovín, 3,57 g sacharidov a 22,10 g tukov.
  • Zloženie arašidovej tyčinky: arašidy, cícer, srvátkový proteín, voda, ľan, stolové sladidlo z brezy, kokosový olej, himalájska soľ. Výživové hodnoty pre túto tyčinku sú: bielkoviny- 16,9 g, sacharidy- 8,12 g, tuky-14,30 g.
  • Jahodová tyčinka obsahuje kokos, srvátkový proteín, vodu, stolové sladidlo z brezy, kokosový olej, lyofilizované jahody, himalájsku soľ a kyselinu citrónovú. Nutričné hodnoty pre jahodovú tyčinku sú teda: 15,60 g bielkovín, 3,58 g sacharidov a 21,45 g tukov.
  • Zloženie čokoládovej tyčinky: kokos, srvátkový proteín, voda, holandské kakao, stolové sladidlo z brezy, kokosový olej, himalájska soľ a kyselina citrónová. Nutričné hodnoty čokoládovej tyčinky: bielkoviny- 15,60 g, sacharidy-3,62 g, tuky- 21,40g.
  • Tyčinka mak-citrón obsahuje kokos, srvátkový proteín, vodu, stolové sladidlo z brezy, kokosový olej, mak, himalájsku soľ a kyselinu citrónovú. Výživové hodnoty sú veľmi podobné ostatným tyčinkám.

Využite aprílovú akciu a objednajte si tyčinky za cenu 2€ 2,5€ a rozvoz v Bratislave zdarma!

Čhuť tyčiniek

Táto časť bude trošku dosť subjektívna a napriek tomu, že všetky tyčinky nám chutili, vybrali sme 3 z nich, ktoré by sme vedeli jesť do nekonečna:

  • Kokos+čokoláda
  • Arašidy+karamel
  • Kokos+jahoda

Vyššie spomenuté tyčinky mali veľmi intenzívnu chuť aj vôňu a neboli príliš sladké.

Nabudúce by sme si už nevybrali kokos+káva (aj keď to asi najmä preto, že kávu neobľubujeme) a mak+citrón+kokos. Táto tyčinka bola zrejme najvoňavejšia zo všetkých, no chuťovo nepredbehla môjho favorita kokos-čokoláda.


Kde môžem tyčinku Ryska kúpiť?

Základnou platformou pre nákup tejto zdravej dobroty je Ryska.sk. Avšak v súčasnosti už môžete nájsť tieto proteínové tyčinky aj v rôznych fitnescentrách, či obchodoch. V polovici apríla pribudnú aj do sortimentu obchodu Konrad. Počas apríla môžete využiť výhodnú cenu tyčiniek 2€ namiesto pôvodných 2,5€ a v Bratislave Vám ich zdarma aj privezú. Priamo na stránke nájdete všetky dôležité informácie o tom, kde si môžete túto tyčinku Ryska zakúpiť.

Bol pre vás dnešný článok užitočný? Skúšali ste už proteínové tyčinky Ryska? Aké s nimi máte skúsenosti?

Čo o nás hovoria zákazníci?

[]