Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Nízkohistamínové, bezlaktózové a bezlepkové tyčinky

Dnes sa ku mne dostali zaujímavé tyčinky slovenskej výroby od PinkOnion. Ide o nízkohistamínové, bezlaktózové, bezlepkové, raw a zároveň aj vegan tyčinky. Toľko prívlastkov som už dávno nevidel pokope, avšak najdôležitejšie je, že chutia naozaj dobre.

Tyčinky zaujmú nie len svojou chuťou, ale aj originálnymi názvami a balením. #som tvoja jahôdka, #som intolerantná, #fck the gluten. Originálne a pútavé, čo poviete?

Tyčinky v ponuke sú jahodová, mangová a kakaová.

Základom každej sú ďatle a vždy iný typ orechov. Podľa tohto si viete predstaviť, že každá tyčinka je “taká žuvacia”. No a tento základ dopĺňajú jahody/mango/kakao a ďalšie prísady.

Ovocie použité v tyčinkách je sušené slnkom. Pri jahodovej tyčinke ide práve naopak o lyofilizované ovocie.

Aké sú nutričné hodnoty tyčiniek?

V tabuľke nižšie nájdete nutričné hodnoty tyčiniek na 100g. Každá tyčinka váži 45g, čo je taká ideálna váha, aj keď nevadilo by mi ani ak by vážila 2x viac. 🙂

Nutričné hodnoty na 100 g#som intolerantná #fck the gluten #som tvoja jahôdka
Energia1580 kJ / 378 kcal 1620 / 3861432 kJ / 340 kcal
Tuky15,2 g 14,1 g5,84 g
Sacharidy / z toho cukry 43,4 g / 31 g 52,5 g / 2,3 g 60,4 g / 60,4 g
Vláknina12,5 g 7,9 g12,0 g
Bielkoviny10,5 g 8,2 g5,48 g
Soľ0,02 g 0,07 g0,03 g

Kde tyčinky kúpite?

plechové hrnčeky

Tyčinky kúpite na ich vlastnej stránke a zašlú vám ich pohodlne domov, alebo ich kúpite na množstve miest po celom Slovensku a Českej republike. Všetky predajné miesta nájdete na mape.

Okrem tyčiniek však na webe kúpite aj trefné tričká, plechové a čajové hrnčeky alebo šálky na kávu. Všetky veci z eshopu nesú “obdobné posolstvo ako názvy: #som tvoja jahôdka, #som intolerantná, #fck the gluten. Myslím, že predovšetkým tie plechové hrnčeky sa môžu stať trefným darčekom, čo myslíte? Ak to spojíte s tyčinkami určite tým potešíte každého bezlepkáča.

PinkOnion pridali do svojho portfólia už aj ovocné trubičky. Ide o ovocné trubičky, bez éčok, bez farbív, bez palmového oleja, neobsahujúce lepok, mlieko, farbivá ani pridaný cukor.

Verdikt

Tyčinky aj ovocné trubičky mi veľmi chutili. Chuť je pomerne silne ovocná/kakaová a nejako takto si predstavujem ovocnú fit tyčink, ktorú si dám rád kdekoľvek v prírode, či pri športe. Preferujem tyčinky, nakoľko sú klasicky balené a nie je problém si ich zobrať kdekoľvek so sebou. Určite stoja za vyskúšanie!

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]