Využite 10% zľavu na nákup v minimálnej hodnote 30€ so zľavovým kódom "bezlepkac10".

Ako vybrať kvalitné probiotiká?

Ako vybrať kvalitné probiotiká?
Ako vybrať kvalitné probiotiká?

Náš tráviaci trakt je plný baktérií, ktoré sa už od detstva usídľujú v našich črevách. Ich hlavnou funkciou je predovšetkým starať sa o správne fungovanie našej mikroflóry. U dospelého človeka ich nájdeme až okolo 400 druhov a mnohé z nich sú pre správne fungovanie trávenia nevyhnutné. Probiotiká majú zásadný význam pri pre udržiavanie rovnováhy črevnej mikroflóry.

Ich hlavnou úlohou je, že znižujú výskyt nežiadúcich baktérií. V dôsledku pôsobenia mnohých faktorov môže totiž veľmi jednoducho dôjsť k narušeniu rovnováhy črevnej mikroflóry. To môže mať za následok množstvo ďalších nadväzujúcich zdravotných ťažkostí. Príčinami narušenia rovnováhy črevnej mikroflóry môže byť napríklad nesprávne stravovanie, metabolické poruchy, pôsobenie stresu, či infekčné a vírusové ochorenia. 

Kvalitu našej mikroflóry teda môžeme značne ovplyvniť aj našou stravou. Avšak ďalším možným spôsob na obnovenie rovnováhy črevnej mikroflóry je požitím probiotík. Tie sa tiež používajú aj pri liečbe antibiotikami. Ako si však vybrať kvalitné probiotiká s overenou účinnosťou?

Kvalitné probiotiká

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré majú v dostatočnom množstve preukázateľné účinky na zdravie hostiteľa. V skratke svojou existenciou v organizme potláčajú patogénne mikroorganizmy. Zároveň zvyšujú imunitu u jedinca a tým prospievajú k celkovej vitalite organizmu. Aké probiotiká si teda vybrať a podľa čoho vyberať?

Dôležité pre výbere je vedieť aj to, že probiotiká sa líšia a sú diferencované podľa prijímateľa. Práve preto by ste mali rozlišovať medzi probiotikami pre deti, ženy, no zároveň máme k dispozícii aj univerzálne probiotiká. Univerzálne probiotiká sú vhodné pre všetky kategórie, čomu je prispôsobené aj ich zloženie.


GS Laktobacily FORTE 21

laktobacily forte 21

Tieto probiotiká sa môžu užívať už od 3 rokov, ale rovnako sú vhodné aj pre dospelých ľudí. Obsahuje až 9 bakteriálnych kultúr, selén, inulín. Tieto látky sa postarajú činnosť obranyschopnosti ľudského organizmu a tiež sa zameriavajú aj na správne fungovanie tráviaceho traktu. Pri dávkovaní pre deti je potrebné ho zmiešať s jedlom, či teplým nápojom.

 

 


Dr. Max Laktobacily “6”

drmax laktobacily 6

Dr. Max Laktobacily “6” probiotiká sú opäť vhodné pre všetky vekové kategórie. Sú však vhodné len pre deti staršie ako 3 roky. Čo sa týka zloženia tohto prípravku nájdete v ňom až 6 kmeňov laktobacilov a bifidobaktérií. Sú vhodné aj pre vegetariánov. Odporúčajú sa zapíjať studeným nápojom, ideálne mliekom. Neodporúčajú sa zapíjať kyslým džúsom.

 

 

 


PROBIO-FIX

probiofix

Tento prípravok je vhodný pre osoby staršie ako tri roky a vyššie. Zloženie obsahuje probiotické baktérie. V maximálnej dávke sa nachádza až 12 miliárd životaschopných baktérií, ktoré zlepšujú fungovanie vášho tráviaceho traktu. PROBIO-FIX dokáže pomôcť pri tráviacich ťažkostiach, zápche, hnačkách a tiež je nenahraditeľnou súčasťou pri liečbe antibiotikami. Kapsule sa užívajú nezávisle od jedla a je potrebné ich dostatočne zapiť vodou.


Probiotiká vhodné pre deti- BioGaia ProTectis

biogaia-protectis

Tieto probiotiká sú ideálne pre novorodence a deti do 3 rokov. Podávajú sa vo forme kvapiek a obsahujú účinné probiotické kultúry. Pomáhajú tak zlepšiť peristaltiku čriev, zmierniť koliky a tiež posilniť imunitu bábätka. Zároveň jeho čisté zloženie pochádzajúce z materského mlieka, ktoré je bez toxínov, nemá vedľajšie účinky na organizmus dieťaťa.

[]