Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Bezlepkové cestoviny

Bezlepkové cestoviny

Bezlepkové cestoviny patria medzi alternatívu najmä pre celiatikov, ktorí musia klasické jedlá nahrádzať variantami bez obsahu lepku. Na trhu je už dnes možné vyberať rôzne druhy bezlepkových cestovín aj od rôznych značiek. Väčšinou sa odlišujú nielen vonkajšími vlastnosťami, ale aj chuťou. Ako sa vyrábajú a ktoré druhy môžete na našom trhu zakúpiť?

Bezlepkové cestoviny: druhy

Najčastejšie sa bezlepkové cestoviny vyrábajú z kukuričnej, pohánkovej alebo ryžovej múky. Kukuričné sú typické svojim žltým sfarbením, vďaka čomu sa podobajú aj na plodinu, z ktorej boli vyrobené. Vyznačujú sa aj jednoduchou stráviteľnosťou, čo potom priamo ovplyvňuje aj ich popularitu medzi širokou verejnosťou. Ide o skvelú alternatívu aj pre neceliatikov. Typickým zastupiteľom bezlepkových kukuričných cestovín je značka Cornito.

Bezlepkové cestoviny sa môžu vyrábať aj z hnedej ryže. Opäť ide o bezlepkovú variantu, ktorá je ideálna rovnako na sladko aj na slano. Ryžové cestoviny sú veľmi populárne aj na rôzne čínske jedlá a niektoré druhy dokonca obsahujú nesmierne málo kalórií. Pšenové cestoviny obsahujú množstvo kvalitných živín a vitamínov. Majú teda na naše telo pozitívny vplyv a neobsahujú lepok, sóju, ani vajcia.

bezlepkové kolienka - cestoviny Cornito

Kde nakupovať bezlepkové cestoviny?

Bezlepkové cestoviny už v súčasnosti nie sú nedostatkovým tovarom. Okrem špecializovaných mini predajní, kde nájdete aj špecifické druhy takýchto produktov, už väčšinou nájdete klasické bezlepkové cestoviny aj v klasických supermarketoch. Nejde teda o nedostupný tovar, ani čo sa týka ceny a ani dostupnosti v predajniach. Samozrejme, nie všetky obchody majú všetky druhy bezlepkových cestovín.

Ďalšie obľúbené bezlepkové dobroty

Medzi ďalšie populárne bezlepkové produkty, ktoré si celiatici nevedia vynachváliť patrí pečivo. Populárne sú napríklad klasické bezlepkové žemle, ktoré sa dajú využiť na raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru. Sú zároveň vhodné aj pre vaše ratolesti na prípravu zdravej bezlepkovej desiaty do školy. Okrem žemlí sa do popredia dostávajú aj bezlepkové tortilly, ktoré sú známe predovšetkým so zahraničných kuchýň.

Bezlepkové wrapy - tortilli - Chlebové placky - Schar Wraps

💡TIP PRE VÁS: Nesmierne populárne sú bezlepkové wrapy od Schär! Patria medzi najviac predávané na našom e-shope.

Aké sú vaše obľúbené bezlepkové dobroty? Ktoré značky a produkty preferujete? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!

Čo o nás hovoria zákazníci?

[]