Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Ako na zdravé chudnutie?

AKO NA ZDRAVÉ CHUDNUTIE ?

Chudnutie je témou, ktorá sa týka takmer každého z nás. Pri chudnutí však takmer každý z nás upadne do stavu, kedy koná v rozpore so zdravým svojho organizmu, len aby urýchlene stratil nadbytok váhy. Takéto konanie však nie je správne a mali by sme sa pozerať skôr po alternatívach, ktoré nám zaručia dlhodobý efekt, naučia nás sa správne stravovať a zároveň sa budeme cítiť zdraví a plní energie.

Tabletky na chudnutie sú len doplnkom stravy

Ešte stále veľa ľudí verí, že existujú zázračné prípravky, vďaka ktorým schudnete bez toho, aby ste sa museli akokoľvek namáhať. Tieto prípravky sú však len mýtom. Pri každom chudnutí je základom správne nastavenie jedálničku, pri ktorom budete jesť plnohodnotné potraviny, avšak budete v kalorickom deficite. Neznamená to, že musíte jesť málo, znamená to, že musíte jesť potraviny s menším množstvom kalórií.

Ďalšou dôležitou vecou je, že podpora rýchleho chudnutia je spojená najmä s dostatkom pohybu. Pohyb je tým zázračným nástrojom, ktorý vám môže pomôcť schudnúť. Správnou kombináciou týchto aspektov môžete dosiahnuť výsledok rýchlo. Avšak pozor, lebo to nie je všetko! V takomto spôsobe stravovania treba aj zotrvať, inak diéta, či obmedzovanie sa nemá v skutočnosti žiadny význam. Rovnako nemá význam siahať po doplnkoch, ktoré vám pomôžu s lepšími výsledkami, pokiaľ sa o žiadne výsledky nesnažíte.

chudnutie

Siahajte po zdravších alternatívach

 Jednou z alternatív ako docieliť zdravší jedálniček je najmä zámena nezdravých potravín za zdravšie varianty. Najviac sa to oplatí pri bežných sladidlách. Veľmi populárny ako zdravé sladidlo je čakankový sirup, ktorý má skvelú chuť a výborné nutričné hodnoty. Môžete si ním osladiť akékoľvek jedlo a zároveň sa nemusíte báť, že pôjde o kalorickú bombu.

Existuje však aj množstvo ďalších náhrad potravín, ktoré vám ušetria mnoho kalórií a napriek tomu vás zasýtia. Často pri diéte ľudia používajú konjakové cestoviny, shirataki cestoviny, ale aj veľké množstvá zelenej zeleniny a ovocia. Dávajte si však pozor aj na cukor obsiahnutý v ovocí, pretože niektoré druhy sú s vyšším obsahom cukru a teda aj kalórií.

Ako nastaviť stravu?

Nastavenie stravy je ideálne zveriť do rúk odborníka, ktorý presne vypočíta správne hodnoty podľa vašej váhy a predstáv zmeny vašej postavy. Samozrejme si to však vyžaduje aj určitú investíciu. Omnoho výhodnejšie môžu byť rôzne programy na internete, pri ktorých si však treba dávať pozor na to, či sú pre nás naozaj vhodné.

Dobrou alternatívou môže byť napríklad keto diéta, ktorá funguje na princípe ketózy. Vo všeobecnosti ide o bielkovinovú diétu, ktorá upravuje pomery jednotlivých zložiek stravy tak, že konzumujete menej sacharidov a viac bielkovín. Nastavuje sa individuálne pre každého jednotlivca a má viacero fáz, v ktorých sa zároveň navraciate určitým štýlom aj k svojmu stravovaniu, aby ste sa naučili jesť touto formou dlhodobo.

     Chudnutie vo všeobecnosti nie je zlé. Treba ho však vnímať realisticky a nevrhať a bezhlavo do diét, ktoré nedávajú zmysel. Omnoho dôležitejšie je naučiť sa správne stravovať tak, aby ste to vedeli realizovať dlhodobo. Len takto máte záruku, že dosiahnete vysnívanú váhu a budete si ju vedieť aj udržať.

Čo o nás hovoria zákazníci?

[]