Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Porovnanie – bezlepková pizza v Bratislave

pizza recept

Pizza patrí medzi najvyhľadávanejšie jedlá na celom svete. Každý z nás už ochutnal pizzu, či už lepšie pripravenú, originál taliansku, koláčovú, či pripálenú. U nás v hlavnom meste je pizzerií ako húb po daždi. Všetky si svorne privlastňujú taliansku receptúru pizze a snažia sa nás presvedčiť o tom, že práve ich je najlepšia. Ak ste nikdy neboli v Taliansku a neochutnali ich pizzu, tak sa s kľudom Angličana uspokojíte aj s našou ponukou. V žiadnom prípade nechcem dehonestovať naše miestne „pizzérky“, je ich veľa, ktoré stoja za zmienku.

Žiadna z pizzérií v Bratislave negarantuje 100% bezlepkovú pizzu bez krížovej kontaminácie.

Kde sa dá kúpiť bezlepková pizza v Bratislave?


V tomto príspevku Vám chceme priniesť náš názor na najlepšiu BEZLEPKOVÚ pizzu v Bratislave.

bezlepková pizza

Keďže môj manžel je už nejaký ten piatok nedobrovoľný odporca lepku, musíme si hľadať špeciálne miestečká, kde sa môžeme ísť najesť. Bohužiaľ nie každá reštaurácia spĺňa naše normy a preto je jedenie vonku občas boj. V posledných mesiacoch sme si objednali alebo navštívili týchto päť pizzerií, ktoré majú vo svojej ponuke aj pizzu pre celiatikov: La trattoria, Pizza mizza, El Barrio, Pizza Arnošt a Zagarolo.

Pri hodnotení sme mali iba jedno kritérium a to kvalitné chutné chrumkavé a s láskou pripravené cesto.


Donáška bezlepkovej pizze v Bratislave

Donášku ponúkajú nasledovné reštaurácie:

Pizza Mizza
Zagarolo
Pizza Sicília
Pizzeria Rotunda
Pizzeria Ciao
Pizza Zagarolo
4 Stagioni
Pizza Primavera
U taliana
MAYDAY PIZZA
Pizza Grande

PIZZA MIZZA

Na poslednom mieste sa umiestnila pizzeria: PIZZA MIZZA a jej bezlepková pizza

Tento podnik u nás funguje už dlhšie a postupom času si vybudoval aj svoju klientelu. Kedysi sme sem chodili veľmi radi sa najesť, lebo pizza bez lepku bola chrumkavá a chutná, čo oceňujeme najviac, že ju pripravujú na klasickej peci na dreve, ale keď sme sa museli vzdať klasickej pizze a ochutnali bezgluténovú tak nás veľmi nenadchla. Viackrát sa stalo, že bola veľmi tvrdá a tým, že sme boli v celiatickom svete iba nováčikovia, mysleli sme si, že lepšie to už nebude.

ARNOŠT A ZAGAROLO

O predposlednom mieste sme sa nevedeli rozhodnúť medzi Pizzeriami ARNOŠT a ZAGAROLO.

Oba podniky využívame ako donášku, i keď v poslednej dobe si objednať pizzu z Arnošta je priam nemožné, ak nechcete čakať dve hodiny. Tak či onak Arnošta vnímame ako stálicu na trhu s pizzami a Zagarolo je menší nováčik. O Zagarolo pizzerii sme sa dozvedeli zo schránky, kam nám prišla reklama s veľkým nápisom Bezlepkové, Celozrnné, Špaldové a všakovaké iné. Zaujalo nás to a pri najbližšej dobe na pizzu sme ich otestovali. V ponuke mali aj celkom dobré akcie, že ak si kúpime tri tak štvrtá bude iba za 1,99€, čo znelo veľmi lákavo. Pozvali sme si kamarátov a zavolali tam. Hneď nás sklamali, že ak chceme využiť akciu, musíme si vybrať iba z prvých troch či štyroch pízz. Touto informáciou nás veľmi nepotešili, lebo samozrejme sme si nevybrali ani jednu z prvej ponuky a nahnevalo nás, že to ani pod hviezdičkou nemali spomenuté ale hlad nás nepustil a tak sme si objednali. Našťastie pizza bez lepku prišla na čas a bola pomerne veľká až pretŕčala cez okraj krabice. Cesto bolo krehké, pomerne mäkké a chutné. Plusom je určite veľký výber ciest, ktoré máte k dispozícii. Medzi bratislavské donášky patrí určite medzi popredné miesta.

Na rovnakom treťom mieste sme dali Pizza Arnošt, i keď rozmerom je určite menšia než u svojho donáškového konkurenta. Bohužiaľ tu sme si neobjednali už nejaký ten mesiac pizzu, lebo ako som spomínala nie a nie dostať pizzu skôr ako za dve hodiny. Pravdepodobne pre nich to je super, že majú toľko objednávok, no pre nás to znamená objednať si inde. Čo sa týka cesta je veľmi porovnateľné so Zagarolom iba menšie. Obaja nešetria s prísadami a vidno, že používajú čerstvé suroviny, aspoň tie, ktoré si my zvykneme dávať.

bezlepkova pizza

LA TRATTORIA

Našim druhým favoritom je rodinná reštaurácia LA TRATTORIA. Chodíme tam nie len na pizzu, ale aj na menu, hlavne v sobotu a vychutnávame si ich bezlepkové a bezlaktózové špecialitky. Všetky jedlá, ktoré podávajú sú aj bezgluténové, čiže nemusíme sa báť, že nevedia narábať s prípravou jedla pri tomto autoimúnnom ochorení. Personál je veľmi milý a celá koncepcia reštaurácie sa nesie v rodinnom duchu. Cesto je mäkučké a chrumkavé, nikdy sme tu nedostali nič spálené, snažia sa pripraviť pizzu, aby čo najviac chutila ako tá klasická. Nie len pizzu si tu môžete objednať, ak chcete ochutnať ich cesto, ale aj k iným pokrmom podávajú napríklad pizza chlieb. Porcie sú dostačujúce, lebo ku každému hlavnému obedovému menu dostanete veľkú misku polievky. Na záver by som už len rada pridala, že ak majú v ponuke ich domáce dezerty, samozrejme všetky bezlepkové, určite neváhajte, sú neskutočné. Už iba malý detail, že ich ceny sú bezkonkurenčné.

EL BARRIO

Pre nás najlepšia bezlepková pizza akú sme jedli bola na Dlhých dieloch v podniku EL BARRIO. Pomerne neznámy podnik si našu pozornosť pritiahol vďaka kupónom na zľavovom portáli. Podarovali sme si ich navzájom a zavítali do reštaurácie. Príjemné prostredie, milá obsluha a bezlepkové pivo Bernard, ktoré majú iba v pár podnikoch. Už vtedy si nás získali. Ďalšie nečakané prekvapenie bolo, keď sme si mali vybrať pizzu, ale žiadnu ponuku sme nenašli, lebo sme si mali vyskladať z dostupných surovín vlastnú pizzu sami. Veľmi sa nám to páčilo, že môžeme využiť našu vlastnú kreativitu. Objednávali sme si dve bezlepkové a jednu lepkovú pizzu. Keď nám ich priniesli neverili sme, že tie bezlepkové vyzerajú ako tá moja lepková. Krásne nadýchaná, chrumkavé okraje a presne tak hrubá, aby nebola rozmočená ani tvrdá. Dokonalá bezlepková pizza. Celú dobu som sa pýtala, či sa náhodou nepomýlili a dali nám všetkým lepkovú verziu, tak si ju moji spolustravníci chválili. Neskôr nám to nedalo a išli sme sa kuchára spýtať, čím sa stala jeho pizza taká nezabudnuteľná pre nás, odpoveď bola kvalitný pomer dobre zvolenej múky Novalin a s láskou pripravená iba pre nás. S úsmevom na tvári sme opúšťali podnik s vidinou skorého návratu.

Dúfame, že sme Vám pomohli sa lepšie orientovať vo svete bezlepkových pízz a skúste aj Vy ochutnať a možno budeme mať rovnaký názor, alebo aj nie, no kľudne nám napíšte, kde Vám najviac chutilo a prípadne nám poradíte aj nové miesto.

Porovnanie cien bezlepkovej pizze

Ešte malý bonus pre Vás sme si pripravili porovnanie základnej najlepšej klasiky Margherita pizzy:

Pizza mizza 5,39 €

El Bario 6,5 € + v cene 4 ďalšie suroviny

Zagarolo 3,99 €

La Trattoria 4,10 €

Poznáte miesto, kde ponúkajú bezlepkovú pizzu? Dajte nám o ňom vedieť v komentári.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]