Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Ako vám fyzioterapia dokáže pomôcť pri celiakii

Ak patríte medzi ľudí, ktorí žijú s celiakiou, pravdepodobne viete, že táto choroba nekončí pri neznášanlivosti lepku. Prináša so sebou aj niekoľko ďalších zdravotných problémov, ktoré sa ale dajú riešiť. Pomôžu vám s tým skvelí fyzioterapeuti v Bratislave zo súkromnej kliniky RehabKlinik.

Udržte si hmotnosť pod kontrolou

Je celkom bežné, že celiatici majú problémy s udržiavaním sa na určitej hmotnosti. Niektorí majú problém s veľmi nízkou hmotnosťou, iní naopak musia riešiť priberanie. Dôvodom je nedostatočné vstrebávanie živín v tenkom čreve, alebo špeciálna strava pre celiatikov, ktorá môže podporovať naberanie hmotnosti. V oboch prípadoch vám určite prospeje individuálny telocvik, ktorý v RehabKlinik ponúkajú.

Posilnite svoje svaly

Ešte predtým, ako vám bola celiakia diagnostikovaná, ste možno pozorovali úbytok svalovej hmoty na svojom tele. Je to spôsobené nedostatočným strebávaním živín kým ešte vaša strava obsahuje lepok. Aby ste čo najviac pomohli svojmu svalstvu pri rehabilitácii, bude dobré požiadať o pomoc pomocníkov. Opäť je výbornou voľbou liečebný telocvik, ale svaly sa vám určite odvďačia aj za masáž. Tréningy zamerané na posilnenie tela prospejú aj vašim kostiam, ktoré sú tiež často oslabené práve kvôli celiakii.

Naberte nové sily pri yoge

Správa o celiakii nikoho nepoteší. Je normálne, že človek je smutný po tom, čo sa dozvie že sa bude musieť prispôsobovať tejto nie celkom príjemnej chorobe. Ak máte problém s tým, že stále rozmýšľate o tom, ako budete musieť zmeniť svoj životný štýl a bojíte sa čo s vami bude, yoga by vám mohla pomôcť. Je to výborný spôsob ako si vyčistiť myseľ a na chvíľu prestať myslieť na všetko čo s celiakiou súvisí. Yoga sa môže prejaviť napríklad aj na kvalite vášho spánku, čo je len ďalším benefitom tejto rehabilitačnej techniky. V spánku telo získava energiu, ktorá je potrebná nie len pre celiatikov. A nakoniec pri yoge sa tiež posilňuje svalstvo, takže sa po yoge môžete tešiť aj z vyššie popísaných výhod.

Nezabúdajte avšak na to, že aj keď cvičenie a rehabilitácia prináša veľa pozitív, ak sa rozhodnete že to zvládnete aj bez odborníkov, môže to priniesť veľa negatív. To je ešte dôležitejšie v prípade, že máte celiakiu a niektoré z týchto problémov, ako napríklad oslabenie kostí, sa už stihlo prejaviť. Keďže je fyzioterapia a rehabilitácia v Bratislave celkom dostupná, je zbytočné sa do toho púšťať samostatne. V RehabKlinik sa môžete tešiť na služby vysokej kvality, ktoré vám určite pomôžu s riešením vašich zdravotných problémov.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]