Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Pohánkový Quiche (francúzsky koláč) s brokolicou

bezlepkovy kolac

Cesto na pohánkový Quiche (francúzsky koláč) s brokolicou:

  • 100 g Masla – izbovej teploty
  • 200 g pohánkovej múky
  • 45 g cheddaru alebo eidamu
  • 3 ks vajíčka
  • 3 PL gréckeho jogurtu alebo smotany na šľahanie

Postup:

Predhrejeme si rúru na 180°C a pripravíme si okrúhlu formu, ktorú vymastíme alebo použijeme papier na pečenie.

Preosejeme múku cez sitko a zmiešame s mäkkým maslom. Prstami vymiešame do mrveničky. Pridáme 6 PL studenej vody a za stáleho miešania vytvoríme cesto. Vzniknuté cesto vložíme do fólie a odložíme do chladničky na 30 minút.

Medzitým ako sa bude cesto chladiť, vytvoríme si náplň. Predvarenú brokolicu, ktorú sme vymočili v studenej vode, aby nestratila zelenú farbu, nakrájame na menšie kúsky. V miske si zmiešame vajcia, nastrúhaný syr a grécky jogurt. Pridáme podľa chuti soľ a čierne korenie.

Vytiahneme cesto z chladničky a vyvaľkáme si ho do formy – nezabudnite si vytvarovať aj okraje prstami. Na cesto si dáme dvojitú vrstvu papiera na pečenie a dáme naňho sušenú fazuľu. Vložíme do rúry na 10 min.

Odstránime fazuľu a vrátime na 8 min do rúry. Potom vylejeme na cesto našu náplň a pečieme 10-15 min, kým sa náplň nespečie dokopy.

Podávame vlažné, najlepšie studené.

Dobrú chuť!


Páči sa ti tento recept? Budeme radi, ak nám o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Ak recept aj vyskúšaš, neváhaj sa s nami podeliť s výsledkom na Instagrame alebo Facebooku a označením @bezlepkac. My ho radi prezdieľame a uvidia ho aj ostatní bezlepkáči!

Pre ďalšiu inšpiráciu si pozri všetky bezlepkové recepty. Prípadne si pozri bezlepkové produkty na e-shope.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]