Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Kde kúpiť bezlepkové potraviny?

bezlepkova pizza

So zvýšeným povedomím ohľadom nesprávneho stravovania, čoraz viac ľudí upravuje svoj jedálniček. V súčasnosti je už množstvo ľudí, ktorí sa chcú stravovať zdravo. Produkty zdravej výživy sú však často nedostupné v bežných potravinových reťazcoch. Práve preto máte k dispozícii aj iné alternatívy, vďaka čomu sa môžete stravovať zdravo a zároveň nakupovať komfortne z pohodlia domova.

Biodiacelia.sk vám ponúka široký výber bio produktov a bio potravín. Všetky produkty sú na prírodnej báze s obsahom množstva výživných a zdravých látok. Práve vďaka tomu sú vhodné pre váš organizmus keďže neobsahujú zbytočnú chémiu.

Vybrať si môžete z množstva bezlepkových, vegánskych, vegetariánskyhch či BIO potravín a nápojov. Výživové doplnky na prírodnej báze predstavujú dôležitú súčasť zdravého životného štýlu. Široký sortiment obsahuje produkty na chudnutie, či podporu imunitného systému. V rámci drogérie nájdete ekologické produkty do vašej domácnosti. Taktiež môžete nakupovať rôzne populárne značky prírodnej kozmetiky. Prírodná kozmetika totiž neobsahuje žiadne škodlivé chemické látky. Práve preto je veľmi vhodná na každodenné používanie a je obohatená o liečivé extrakty. Obsah extraktov jednotlivých bylín s overenými účinkami na ľudský organizmus môže pôsobiť na vašu pleť dlhodobo.

Nižšie Vám ponúkame recenziu niekoľkých vybraných bezlepkových a čistočne aj bezlaktózových potravín.

Bon Choc – Schär

Ide o jemné bezlepkové pečivo Bon Choc s čokoládovými kúskami. Neobsahuje lepok, pšenicu, vajcia a konzervanty. V jednom balení nájdete štyri takéto pečivá pričom jedno balenie obsahuje dva menšie balíčky. V každom sú dve pečivá. Chuť bola veľmi podobná sladkému pečivu Bon Matin, ktoré si viete dať predpísať aj na recept. Akurát že v tomto pečive nájdete aj hutné kúsky čokolády.

Čo sa týka zloženia tohto pečiva, ide predovšetkým o ryžovú múku a kukuričný škrob.


Slowtella – Slowlandia

Slowtellu som mal v pláne ochutnať už dávno. Teraz sa mi to podarilo a konečne rozumiem tomu, o čom všetci hovorili. Slowtella je jemný krém z čerstvo pražených výberových lieskovcov (66%) a kvalitného kolumbijského kakaa Fino de Aroma. Je vyrábaná na Slovensku. Neobsahuje palmový olej, žiadne rastlinné tuky, je bez mlieka a dokonca bez sójového lecitínu. Prisladená je len jemne cukrom z kokosových kvetov z Indonézie.

Jej chuť je teda neporovnateľná oproti Nutelle, taktiež nie je taká sladká. je však neskutočne chutná.


Ciocko Sticks – Schär

Chrumkavé tyčinky Ciocko Sticks (sušienky) obalené čokoládovou polevou, sú chutné a dobré balené. Na druhej strane ma nijako vážne neoslnili. Tak, ako skoro každý produkt od Schär je minimálne jedlý, ináč tomu nie je ani pri týchto tyčinkách. Vhodné sú najme pri káve kde vám nahradia klasické lepkové maslové sušienky.


Bezlepkový korpus – Schär

bezlepkova pizza
Neupečená s posýpkou / s posýpkou a syrom / upečená pizza

Chutný korpus na pizzu. Nič viac-nič menej. Myslím, že pri pizze ide predovšetkým o to, čo si dáte na ňu. Takže v mojom prípade v podstate všetko, čo mám doma. 🙂


Arroz Cacao – Naur Green

Myslím, že ide o typický ryžový puding. Mne veľmi nešmakoval, nakoľko ryžová chuť je iná a pre mňa pomerne atypická. Napriek tomu je bezlaktózový a jeho prenášanie bez chladničky je veľmi výhodné. Z toho dôvodu je viacej ako praktický.


Wafer Pocket – Schär

schaer keks

Tak toto bola topka! V živote som lepší keksík nejedol. Ak si správne pamätám ťažko by sa mu rovnal aj akýkoľvek iný lepkový. Wafer Pocket Mal dostatok čokoládovej plnky, nebol suchý, ani tvrdý. Takto nejako si predstavujem ako má keks chutiť. 🙂


Tyčinky Lifebar a #FCK The Gluten

Obe tyčinky predstavujú predovšetkým zdravý snack. Hlavnou zložkou sú ďatle s pridanými orechmi – kešu a mandľami. Jedna z nich bola kokosová a druhá pre zmenu mangová. Obom nemám čo vytknúť. Veľmi mi chutili. Samozrejme, že tyčinky založené na mandliach chutia ináč ako horalka. No ak máte chuť vyskúšať tyčinku plnú energie a výživných látok bez pridaného cukru, určite neoľutujete. Pre mňa pomerne zaujímavý fakt, že prvá spomínaná tyčinka je českého a druhá slovenského pôvodu.


V súčasnosti sa síce trh rozširuje a v predajniach nájdeme čoraz viac prírodných produktov, veľký problém je s ich nákupom aj pri cestovaní. V rezortoch a krajinách, ktoré nepoznáte máte často ešte väčší problém nakupovať kvalitné prírodné potraviny.  Preto je niekedy ešte omnoho náročnejšie stravovať sa zdravo a naplno sa venovať zdravému životnému štýlu. Dôležité je tiež poznamenať, že najmä počas dovolenky si môžete kľudne dopriať s mierou aj menej zdravé varianty jedla, no vo svojom stravovaní vždy udržujte balans. Zároveň je však vhodné sa na cestovanie pripraviť vopred a vybaviť sa dostatkom zdravej stravy.

Dúfam, že sa Vám recenzia páčila. Stránku Biodiacelia.sk, na ktorej nájdete všetky recenzované produkty môžete sledovať aj na sociálnych sieťach kde neustále aktualizuje svoje príspevky. Sledovať ju môžete na Facebook-u, Instagrame, či Youtube.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]