Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Letné bezlepkové pochutiny – Burger, wrap a hod-dog

bezlepkové pečivo

Prázdninové stretnutia na záhradách sú dnes už bežnou záležitosťou a aj z toho dôvodu sa BBQ na Slovensku dostáva do popredia čoraz viac a viac. Dnes si teda trochu ugrilujeme a ochutnáme klasické americké letné jedlá. Čo hovoríte na burgre, wrapy a hot-dogy?

Zrejme to, že by ste si ich radi dali aj vy, že?


Bezlepkový hamburger

Predstavte si šťavnatý kus mäsa, plátok cheddaru, čerstvý šalát a paradajku, nakladanú uhorku, domáci dresing a všetko toto zavrieme do jednej práve upečenej žemličky. Perfektne vyzerajúci hamburger vie očariť konzumenta nie len chuťou ale i vzhľadom. Na internete nájdeme množstvo odporúčaní na top hamburger v Bratislave, rôzne súťaže o najlepší hambáč sa pravidelne uskutočňujú na festivaloch alebo len tak na námestí. Jednoducho hamburger je jedno z najoblúbenejších pokrmov Slovákov.

bezlepkový hamburger

Ale čo my, ktorí nemôžeme jesť tú perfektne čerstvo upečenú žemličku? Kedysi som skúšal jesť hamburger bez žemle, ale nebolo to ono. S rastúcou popularitou bezlepkových diét sa aj náš európsky trh rozhodol spríjemňovať papanie celiatikom a na trh vypustil bezlepkové hamburgerové žemličky. Hneď ako nám prišli sme ich vyskúšali a pripravili sme si domáce hamburgery. Konkrétne sa jedná o il mio Panino žemle od Nutri Free.

Žemličky sú na pohľad menšie než obyčajné lepkové žemle. Odporúčam si ich pred naplnením rôznymi dobrotami, opražiť na trochu masla či masti, budú oveľa lepšie. Čo sa týka chuti, tak môžem zhodnotiť, že boli veľmi dobré, v rámci našich bezlepkových možností. Nerozpadávali sa, chýbal mi na vrchu trošku sézam, ale boli jedny z lepších, čo som doteraz ochutnal. V každom prípade ak si viete spraviť svoje vlastné domáce žemle, napíšte nám, lebo budeme veľmi radi za overený receptík na bezplepkové žemličky.


Bezlepkový wrap

Tento bezlepkový wrap Farcitú od Nutri Free sme robili trochu netradične. Nešlo o klasický mexický wrap, so salsou, napriek tomu jeho príprava je jednoduchá a pomerne rýchla. Za pár minút máte wrapy hotové a na ich prípravu vám stačí šunka, syr, nátierka, čerstvá zelenina, v našom prípade paradajky, paprika a šalát a samozrejme bezlepkové tortilly. Postup prípravy je nasledovný:

  1. Wrapy zohrejeme na panvici (aby zmäkli).
  2. Natrieme ich nátierkou, pridáme všetky ingrediencie.
  3. Zatočíme, zabalíme a necháme v chladničke vychladnúť/stuhnúť.
bezlepkový wrap

Bezlepkový hot-dog

bezlepkový hotdog

Hot-dog. Klasika, no nie? No nie, pokiaľ ho máte v “originál sladkom americkom rožku”. Vyskúšali sme Panino hot Dog od Nutri Free. Ide o veľmi chutný sladký rožok, ktorý je balený po dvoch. Pokiaľ si doň vložíte dve párky a nejakú oblohu, bude Vám stačiť aj jeden tak ako mne. A to som pomerne veľký jedák. Do pečiva si nezabudnite pridať dobrú oblohu, nech to má šmrnc a máte z toho poriadny americký zážitok. Bezlepkový hot dog predsa isto nejedávate každý deň. 🙂


Ak máte záujem o kúpu týchto pečív alebo iných potravín ako sladké a slané, múky, cestoviny alebo iné pečivo od Nutri Free, môžete tak urobiť na viacerých miestach, cez e-shop so zdravými a bezlepkovými potravinami. Časť potravín (chleby a zmesi na chlieb) si môžete nechať predpísať aj u Vášho lekára.


Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]