Zľavový kód "bezlepkac10" na 10% zľavu pri nákupe nad 30€ uplatníte v košíku.

Kokosove guľky

kokosové guľočky guľky

Existujú dva základné typy kokosových guliek. Tmavé – kakaové a svetlé – salkové. Tmavé majú plnšiu chuť a často sa do nich pridáva rum. Tie salkové sú však oveľa jemnejšie a s mandľou vo vnútri nikdy nesklamú.

Recept na kokosové guľky – kakaové

  • 200g maslo
  • 100g práškový cukor
  • 2 PL kakao
  • 150g okrúhle piškóty
  • 1/4 dl rum
  • strúhaný kokos

Postup na kokosové guľky:

Maslo vymiešame s cukrom. Potom sa pridajú zomleté piškóty, rum, kakao. Z hmoty vytvarujeme malé guľky a obalíme ich v kokosovej múčke. Hotové guľky naukladáme do papierových košíčkov. Necháme stuhnúť v chladničke.

kokosové guľky

Na nepečené kokosové guličky so salkom potrebujeme:

200g strúhaný kokos
200g maslo
1 ks Salko (kondenzované mlieko)
50 g strúhaný kokos na obaľovanie
mandle

Ako pripraviť kokosové guľky zo salka?

200g masla (kokosové maslo) rozpustíme na nízkej teplote. Vlejeme do neho Salko a kokosovú múčku. Dobre premiešame a vložíme na chvíľu do chladničky.

Vyberieme a tvarujeme menšie guľky. Do vnútra môžeme ešte vložiť mandlu, lieskový oriešok, pistáciu alebo brusnicu. Následne guľky obalíme v kokosovej múčke. Guľky vložíme do košíčkov.

TIP: Chcete ponúknuť aj vegánov? Nahraďte klasické maslo kokosovým maslom. Nakoľko kokosové maslo nie je tak mastné ako klasické maslo a je viac pastovité a viac lámavé, pri príprave týchto nepečených sladkostí je dobré použiť aj niekoľko lyžíc kokosového oleja, ktorý hmotu ľahšie spojí a guličky sa budú lepšie tvarovať.

Dobrú chuť!

Zobraziť všetky bezlepkové recepty.

[]