Bezlepkové cestoviny Cornito v akcii od 1,29€ a doprava 🚙 nad 60€ zadarmo.

Domáci Baileys recept

domáci Baileys

Domáci Baileys, írsky krém je veľmi obľúbený, predovšetkým vianočný recept. Veľa ľudí pripravuje na Vianoce Baileys, váječný koňak, či likér alebo iný obdobný prípitok na obdobie Vianoc. Vyskúšajte tento recept a vychutnajte si tie pravé Vianoce.

Na domáci Baileys budeme potrebovať:

  • 2x Salko
  • 0,5 mlieka 3,5%
  • 1x mandľový puding
  • 0,5 rumu
  • Podľa chuti domáca Slivovica

Postup na prípravu domáceho Baileys:

domáce Baileys
Takto by mala vyzerať konzistencia Baileys. Musí byť dostatočne tekutý, nakoľko ešte mierne stuhne.

Obe salká vložíme do hrnca, zalejeme vodou a varíme asi dve hodinky, kým sa zo salka nespraví karamel. Samozrejme dá sa už kúpiť aj urobený karamel, ale nechutí tak dobre, ako keď si ho takto pripravíte.

Ešte jeden tip! Použite radšej nejaký starý hrniec a papier dajte zo salka preč. Keď prejdú dve hodinky, vyberte salko a nechajte ho vychladnúť, dávajte pozor a horúce salko nikdy neotvárajte, môže Vám buchnúť.
Pokračujeme s prípravou mandľového pudingu, postupujte podľa návodu iba nepridávajte cukor, salko je už dosť sladké. Necháme vychladnúť. Ak sa Vám náhodou spravili hrudky, poriadne ich mixérom rozmixujte, lebo to nebude v nápoji chutné.

Salko konzervy a puding si zmiešame a opäť mixérom poriadne premiešame. Pridáme rum a ochutnávame. Nám to bolo slabé a preto sme skúsili priliať domácu slivovicu, čo celému nápoju dodalo oveľa lepšiu chuť. Alkohol stačí primiešavať iba lízakom/vareškou, už nemixujte..
Nakoniec prelejeme do uzatváracích flaštičiek a dáme do chladu. Podávame nie úplne studené, lepšie chutí ak necháme v pohári trošku otepliť. Celková chuť nášho domáceho Baileys je takto výraznejšia!

Írsky krém

Dobrú chuť!


Páči sa ti tento recept? Budeme radi, ak nám o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Ak recept aj vyskúšaš, neváhaj sa s nami podeliť s výsledkom na Instagrame alebo Facebooku a označením @bezlepkac. My ho radi prezdieľame a uvidia ho aj ostatní bezlepkáči!

Pre ďalšiu inšpiráciu si pozri všetky bezlepkové recepty. Prípadne si pozri bezlepkové produkty na e-shope.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Andrej Laciak majiteľ a redaktor na Bezlepkáč.sk. Už skoro 10 rokov píšem recepty, články, informácie o bezlepkovej diéte.
[]